Při nákupu více kusů   POSKYTUJEME MNOŽSTEVNÍ SLEVY!

Jak postavit komín

Istruktážní video zde

Chystáte se v nejbližší době na stavbu komínu,

zde vám přinášíme několik rad, jak postupovat a na co se zaměřit.

V první řadě je potřebné vědět pro jaký spotřebič komín budeme využívat a následně tomu přizpůsobit typ komínu. Základním typem komínu je komín keramický – třívrstvý ( šamotová vložka, minerální izolace, komínová tvárnice). Tento komín je vhodný pro běžné spotřebiče na pevná (tuhá) paliva a plyn.

V případě že už víme jakým typem paliva budeme topit, tak je dále potřebné vědět jak výkonný spotřebič ke komínu připojíme. Od toho závisí hlavně vnitřní průměr vložek a také výška komínu. Pro spotřebič s malým topným výkonem postačí i menší průměr vložky např. 160 mm, v případě že je ale celková výška komínu nízká v tom případě je lepší zvolit komín o průměr větší např. 180 mm, kvůli dostatečnému tahu.

Ne vždy platí čím větší průměr, tím lepší komín. Předimenzovaný průměr má za následek že komínové těleso se dostatečně neprohřeje a komín nebude správně fungovat. Následně je potřebné zvolit správné zaústění – sopouch, buď 45°, nebo 90°. Pro klasické pece, kotly a krbová kamna se využívá většinou zaústění pod uhlem 90 °, naopak pro krbové vložky zase 45°. V případě že si nevíte rady, je lepší se obrátit na odborníka, většinou kominíka, nebo krbaře, kteří mají dostatečné znalosti a také zkušeností z praxe.

V případě že do komínu potřebujete napojit Turbo, nebo kondenzační kotel, je potřebné opět vybrat správný typ komínu. U tohoto typu komínu se používá jiný druh šamotových vložek ( označení D3P1) a také celkové sestavení je odlišné od běžného komínu. Z důvodu velmi nízké výstupní teploty spalin, zde není potřebné používat izolaci vložek ale je potřebné myslet na to že zde vzniká velké množství srážkové vody ( kondenzátu) a je nutné provést napojení ke kanalizaci, nebo odpadu. S tím je potřeba počítat již při výstavbě základu a přivést do místa kde bude stát komín odpadní potrubí.

Napojení od kondenzační jímky se provede pomocí speciálního plastového sifonu. Další variantou je komín s větrací šachtou. Tento typ komínu se používá tam kde je potřebné odvést vzduch z místností směrem ven, nebo naopak přivést ke spotřebiči. Větrací šachta se v praxi také běžně využívá pro uložení technologických potrubí, např. od solárních panelů.

V případě že máme komín s velkou nad-střešní částí a komín není možné jinak kotvit, je možné tuto větrací šachtu využít jako zpevňující část, s tím že dovnitř vložíme armovací ocelové pruty a následně šachtu vylijeme betonovou směsi, tím dosáhneme potřebné pevnosti pro vysoké komíny bez možností kotvení. Všechny varianty zde popsaných komínů a navíc také nerezové provedení nakoupíte na našich stránkách www.kominy1.cz.

Copyright © 2018 Nejlevnější komínový systém na trhu - Komíny Termat. Powered by Zen Cart | Realizace NatureDesign